Értékelés
Ajánló
Nehéz elfogulatlanul írni egy olyan fényképezőgépről, amely engem meggyőzött. Aki mostanában szeretne áttérni belépőszintű tükörreflexesről, vagy kompaktról egy komolyabb Canon tükörreflexesre, annak el kell döntenie, hogy a 30D-t, vagy a 40D-t válassza. Sok ideje azonban erre nem lesz, mert az EOS-30D már nem sokáig kapható. Mindenesetre azt érzem, hogy ha valaki ki tudja használni a 40D előnyeit (gondolok itt a kényelmesebb markolatra, a kiváló kézi élességállítást lehetővé tevő élőképre, a gyors sorozatra) annak érdemes lehet 70e Ft-tal többet kiadni és nem az EOS-30D-t, hanem az EOS-40D-t választani. Aki viszont nem óhajt sorozatot lőni, igen ritkán használna kézi élességállítást, sosem fotózna élőképpel és nem túlzottan zavarja a szenzortisztítás hiánya, viszont szeretne egy strapabíró kiforrott gépet, nyugodt szívvel válassza az EOS-30D-t.
Míg az EOS-30D-nél azt mondtuk, hogy a 20D-hez képest nem éri meg az árát, itt erről szerencsére már szó sincs.
A Canon EOS-40D tagadhatatlanul a cég eddigi legkomolyabb félprofi tükörreflexese, amely fél millió Ft alatti áron kapható. Biztos vagyok benne, hogy sokan még azon is el fognak gondolkozni, hogy egy másik rendszerről érdemes-e áttérni, mert ha e váz konkurenseit nézzük, akkor azok bizony vagy sokkal drágábbak, vagy tudásban elmaradnak a 40D-től.
Ami még mindig hiányzik a hiba nélküli összképhez az a képélesség ellenőrzést használható módon lehetővé tevő képnagyítás, a szenzor eltoláson alapuló stabilizálás (nem sok esély van arra, hogy a Canon valaha is ilyen D-SLR-t készítene), a LiveView teljessé tételéhez a kihajtható LCD és a folyamatos képlapozás megoldása valamilyen gombbal. No és persze ha már van LiveView, lehetne valamilyen autofókusz is ez esetben, s ha ezt is megoldják, nincs akadálya, hogy akár videót is rögzítsen a gép. Ezen kívül azt hiszem alig sorolható fel hátrány.
Mindezek alapján úgy vélem, hogy a váz bruttó 315e Ft-os ára elég elfogadható. |